Aktualności | Dwa mecze i dwa zwycięstwa Polaków. Trwa Siatkarska Liga Narodów Mężczyzn, której Gliwice są gospodarzem

Polski siatkarz robiący sobie zdjęcie z kibicami

Fot. M. Buksa/PreZero Arena Gliwice

Dwa mecze i dwa zwycięstwa Polaków. Trwa Siatkarska Liga Narodów Mężczyzn, której Gliwice są gospodarzem

Veröffentlicht: 26.06.2026 / Abschnitt: Sport 

24 czerwca w PreZero Arenie Gliwice wystartowało jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń 2026 roku – Siatkarska Liga Narodów Mężczyzn. Impreza, która potrwa do 28 czerwca przyciągnęła do naszego miasta światową czołówkę siatkówki. Oprócz reprezentacji Polski kibice zobaczą mecze w wykonaniu drużyn z Chin, Turcji, Argentyny, Niemiec oraz Belgii. Do tej pory Polacy wygrali dwa z dwóch zagranych spotkań. Bilety są jeszcze w sprzedaży! 

Siatkarska Liga Narodów to cykl, w którym rywalizuje 18 najlepszych reprezentacji świata. Na parkiecie w Gliwicach zobaczymy między innymi reprezentację Polski, która – grając przed własną publicznością – tradycyjnie przyciąga komplet widzów i gwarantuje najwyższy poziom sportowych emocji.

W tym roku Gliwice są gospodarzem drugiego tygodnia fazy interkontynentalnej rozgrywek, zaplanowanego na 24–28 czerwca. To wyraźny sygnał rosnącej pozycji naszego miasta na sportowej mapie Polski.

Harmonogram meczów

26 czerwca (piątek):

  • godz. 16.30 Chiny – Argentyna,

  • godz. 20.00 Belgia – Niemcy.

27 czerwca (sobota):

  • godz. 17.00 Polska – Niemcy,

  • godz. 20.30 Turcja – Argentyna.

28 czerwca (niedziela):

  • godz. 13.00 Chiny – Niemcy,

  • godz. 16.30 Belgia – Turcja,

  • godz. 20.00 Polska – Argentyna.

Bilety na spotkania można kupić na stronie ebilet.pl. (ml)