Aktualności | Brąz dla Mazura!

Brąz dla Mazura!

Опубликовано: 01.12.2016 / Раздел: Sport

Gliwicki judoka Zbigniew Mazur wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Judo w USA w kategorii wiekowej M7 (weterani). To już jego drugi medal w tym roku zdobyty w turnieju o randze międzynarodowej.

Latem Zbigniew Mazur tryumfował w chorwackim Perecu na Mistrzostwach Europy Weteranów. Judoka zgarnął wtedy srebro.

Brąz na zawodach w USA (rozegranych w miejscowości Fort Lauderdale w dniach 18-21 listopada) to kolejny międzynarodowy sukces gliwiczanina. Mazur w pierwszej walce wygrał z Mołdawianinem Piotrem Curu. W półfinale przegrał przed czasem z reprezentantem Kanady, Ronaldem Angusem. W walce o brąz zwyciężył w pięknym i niesamowicie szybkim pojedynku, który trwał raptem 90 sekund. Jego przeciwnikiem był reprezentujący stany Zjednoczone Gregory Di Franza.

Wśród czterech sportowców reprezentujących nasz kraj, aż trzech pochodziło z Gliwic. W Mistrzostwach Świata Weteranów na Florydzie uczestniczyło prawie 500 zawodników z 51 krajów. (pm)