Aktualności | Pełne trybuny przy #Okrzei20! Piast zremisował z GKS Katowice

Pełne trybuny przy #Okrzei20! Piast zremisował z GKS Katowice

Publié: 13.08.2024 / Section: Miasto  Sport

W poniedziałkowym meczu 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na własnym stadionie z GKS-em Katowice 2-2. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Michael Ameyaw i Michał Chrapek.

Gliwiczanie mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki w pierwszej połowie spotkania rozegranego 12 sierpnia, jednak katowiczanie objęli prowadzenie po golu Zrelaka. Do wyrównania wyniku doprowadził celny strzał Ameyawa w 31. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Po przerwie sytuację bramkową wykorzystał Chrapek i wydawało się, że Piast utrzyma przewagę. W 68. minucie jednak Nowak i Zrelak poradzili sobie z obroną. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Przed spotkaniem pod sektorem rodzinnym działała Strefa Kibica. Były animacje dla dzieci, malowanie flagi, stanowiska gamingowe, fotobudka i spotkania z piłkarzami.

Następne starcie Piasta na wyjeździe ze Stalą Mielec (19 sierpnia), a w Gliwicach widzimy się 25 sierpnia, zagramy z Zagłębiem Lubin.(Piast Gliwice/ad-k)