Uwaga, awaria prądu w kilku dzielnicach. AKTUALIZACJA: zasilanie przywrócono.
Veröffentlicht: 17.06.2026 / Abschnitt: Bezpieczne GliwiceAKTUALIZACJA (godz. 11.15)
Jak informuje Tauron, zasilanie sieci energetycznej w miejscach awarii zostało przywrócone.
(UM)
Awaria zasilania wystąpiła w Bojkowie, przy ul. Żwirki i Wigury, w Śródmieściu, na Sikorniku, Trynku i w dzielnicy Politechnika Śląska. Prądu brakuje m.in. w Ratuszu na Rynku i siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Jasnej 31a.
Tauron nie ustalił jeszcze źródła usterki, ale kolejni użytkownicy są systematycznie podłączani. Przewidywany wstępnie czas przywrócenia zasilania: ok. godz. 12.00.
(UM)