Aktualności | Sukces hokeistek KKS Kolejarza Gliwice

Sukces hokeistek KKS Kolejarza Gliwice

Publié: 14.08.2013 / Section: Miasto  Sport

Hokeistki na trawie Kolejarza Gliwice zajęły piąte miejsce w zakończonych 28 lipca w Brzezinach finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2013. Zawodniczki zdobyły również Puchar Fair Play, za swoją postawę na boisku i poza nim.

Złoty medal XIX OOM 2013 i tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorek młodszych zdobyła drużyna KS Hokej-Start Brzeziny, a srebrny hokeistki LKS Rogowo.

Kolejne miejsca zdobyły trzy drużyny z takim samym dorobkiem punktowym i o brązowym medalu zdecydowała lepsza różnica bramek w rozegranych meczach turnieju finałowego. Drużyna pod przewdonictwem trenera  Janusz Micała zajęła piąte miejsce. Gliwiczanki, które świetnie prezentowały się na boisku w strojach ufundowanych przez samorząd, zdobyły dla Śląska 28 punktów do klasyfikacji województw  i są w swojej kategorii wiekowej piątą drużyną w Polsce.

Udział zawodniczek KKS Kolejarza Gliwice w zawodach objął patronatem prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.