Aktualności | Gliwickie bokserki zdobyły mistrzowskie tytuły

Gliwickie bokserki zdobyły mistrzowskie tytuły

Published: 28.03.2013 / Section: Miasto  Sport

Świetnie spisały się gliwickie bokserki na XIII Mistrzostwach Polski Seniorek w Boksie. Z Lublina przywiozły aż 8 medali. Z zawodniczkami, zarządem klubu oraz trenerem spotkał się prezydent Zygmunt Frankiewicz.

Zawodniczki GUKS Carbo podczas rozgrywanych w Lublinie zawodów po prostu zdeklasowały rywalki. Indywidualnie zdobyły 8 medali - 2 zlote, 3 srebrne i 3 brązowe, a w rywalizacji drużynowej zajęły I miejsce zdobywając 286 pkt., podczas gdy kolejny zespół Skorpion Szczecin uzyskał zaledwie 143 pkt.

W turnieju uczestniczyło 75 zawodniczek. Tytuły Mistrzyń Polski wywalczyły Sandra Brodacka ( waga 48 kg) oraz Lidia Fidura, (waga 75 kg). Wicemistrzyniami zostały Martyna Letkiewicz (54 kg), Jadwiga Stańczak ( 57 kg) oraz Magdalena Wichrowska ( 60 kg). Z brązowymi krążkami wróciły Sylwia Pel, ( 57 kg), Natalia Kowalska ( 60 kg) i Ewa Gawenda ( 69 kg). Dodatkowo Magda Wichrowska wygrała mocno obsadzony turniej w Irlandii, organizowany przez jedną z najlepszych pięściarek w historii. mistrzynię olimpijską Katie Taylor.

Podczas spotkania z prezydentem Henryk Wilk, wiceprezes GUKS Carbo przedstawił zawodniczki, ich osiągnięcia oraz plany startowe. Prezydent Frankiewicz gratulując zawodniczkom , podkreślił, że miasto jest dumne z sukcesów jakie odnosi klub. Gliwicki boks kobiecy zalicza się bowiem nie tylko do ogólnopolskiej, ale także światowej czołówki tej dyscypliny sportu. To ważne, gdyż boks kobiecy staje się coraz bardziej popularny ze względu na obecność w programie Igrzysk Olimpijskich, a my mamy szansę na to, by na olimpiadzie w Rio w kadrze narodowej znalazły się gliwiczanki. (nd)