Aktualności | Zwycięstwo na koniec sezonu

Zwycięstwo na koniec sezonu

Published: 30.04.2019 / Section: Sport

GTK Gliwice wygrało w ostatnim meczu sezonu z Miastem Szkła Krosno 98:88 i tym samym zakończyło sezon na 12. miejscu, z bilansem 11 zwycięstw i 19 porażek.

Miasto Szkła należało do tej grupy zespołów, z którymi GTK do tej pory nie wygrało ani razu na parkietach ekstraklasy. Obie drużyny od samego początku postawiły przede wszystkim na ofensywę.

Gliwiczanie, lepiej bronieni na obwodzie, od razu przenieśli ciężar gry w pole trzech sekund, gdzie skutecznymi akcjami popisywał się Maverick Morgan. Gospodarze stopniowo budowali przewagę za sprawą Macka, który umiejętnie wymuszał przewinienia i punktował z linii rzutów wolnych. Po wznowieniu gry przyjezdni rzucili się do odrabiania strat.

Po dłuższej przerwie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Ataki Miasta Szkła napędzał Hinds. "Trójkę" trafił Loveridge i straty przyjezdnych zmalały do dziewięciu "oczek" Ich serię przerwał dopiero Dodd, który ponownie dominował w strefie podkoszowej. Jego trzy kolejne skuteczne akcje pozwoliły zatrzymać pogoń rywala.
Na początku ostatniej odsłony Miasto Szkła ponownie ruszyło do ataku. Goście próbowali jeszcze rozpaczliwie odmienić losy spotkania, ale spokojna i rozważna gra w ataku gliwiczan przyniosła GTK oczekiwaną wygraną.

Ostatecznie podopieczni Pawła Turkiewicza wygrali 98:88, ale w Radomiu wygrał HydroTruck, dlatego ostatecznie GTK Gliwice zakończyło sezon na 12. miejscu.