Aktualności | ZSE-T mistrzem gliwickich szkół w futsalu!

ZSE-T mistrzem gliwickich szkół w futsalu!

Veröffentlicht: 26.05.2015 / Abschnitt: Sport

VII Mistrzostwa Gliwic Szkół Ponadgimnazjalnych w Futsalu, które odbyły się 21 maja, zwyciężyli gospodarze – drużyna Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych.

Futsalowcy z ZSE-T potwierdzili swoją formę i nie dali sobie wyrwać palmy pierwszeństwa.  Już po raz szósty stanęli na najwyższym podium tych zawodów.

W drodze do finału młodzi zawodnicy nie mieli sobie równych, bo w pojedynkach z pięcioma drużynami zdobyli w sumie 15 bramek, a stracili zaledwie jedną. Spora w tym zasługa Patryka Lawacza z ZSE-T, który okazał się najlepszym bramkarzem turnieju. W finałowym meczu drużyna ZSE-T  pozwoliła przeciwnikom (którzy zdobyli wicemistrzostwo)– Zespołowi Szkół Budowlano-Ceramicznych umieścić piłkę w swojej bramce tylko raz i ostatecznie ustaliła wynik  3:1 na swoją korzyść. Trzecie miejsce w turnieju wywalczyli reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego nr 5.

Na zdjęciu - mistrzowie Gliwic szkół ponadgimnazjalnych w futsalu, drużyna ZSE-T: Patryk Lawacz, Przemysław Jakiel, Marcin Kluzek, Remigiusz Sobek, Artur Dobrzyński, Marcin Pniewski, Sebastian Karpiński, Adrian Smagowski oraz Piotr Kureczko. Trener drużyny-  Lesław Ogon. (mag)