Aktualności | Zasłużone trzy punkty

Zasłużone trzy punkty

Опубликовано: 21.02.2022 / Раздел: Sport

Niebiesko-Czerwoni wrócili z Wrocławia jako zwycięzcy. 19 lutego Piast Gliwice pokonał Śląsk Wrocław 3:1 po bramkach Kądziora i Wilczka oraz samobójczym trafieniu Janasika.

Piast kontynuuje dobrą passę i przywozi do Gliwic drugą wyjazdową wygraną z rzędu.

– Jestem zadowolony z postawy zespołu i ze zwycięstwa. To ważne trzy punkty – mówił po meczu Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice.

Jednym z bohaterów spotkania ze Śląskiem Wrocław był Kamil Wilczek, który strzelił 3. gola dla Piasta.

Nasza defensywa kolejny raz pokazała klasę – powiedział Wilczek po meczu.

Wynik spotkania otworzył Damian Kądzior, który po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego wyprowadził Piasta na prowadzenie. Niebiesko-Czerwoni nie czekali długo na odpowiedź rywali – Fabian Piasecki wyrównał wynik spotkania, wykorzystując rzut karny. Także następna bramka była autorstwa piłkarzy Śląska Wrocław – Patryk Janasik posłał piłkę do własnej bramki i Piast wyszedł na prowadzenie z wynikiem 1:2. Tuż przed gwizdkiem na zakończenie pierwszej połowy Kamil Wilczek ustalił wynik spotkania na 1:3. W drugiej połowie, dzięki skutecznej grze Jakuba Czerwińskiego i pozostałych graczy defensywy, Wojskowym nie udało się odrobić strat i ostatecznie musieli uznać wyższość Piasta Gliwice w tym spotkaniu.

Następny mecz Niebiesko-Czerwoni rozegrają na swoim stadionie 26 lutego. W Derbach Śląskach spotkają się z Górnikiem Zabrze.