Aktualności | Zabrakło odrobiny szczęścia

Zabrakło odrobiny szczęścia

Publié: 01.04.2019 / Section: Sport

Mecz 27. kolejki z udziałem Lechii Gdańsk i Piasta Gliwice był spotkaniem na szczycie. Grały ze sobą pierwsza i trzecia drużyną Lotto Ekstraklasy. Niebiesko-Czerwonym zabrakło odrobiny szczęścia i niestety ulegli Lechii 0:2.

Lechia Gdańsk była bardzo skuteczna - gospodarze otworzyli wynik już w szóstej minucie meczu, a w 33. minucie podwyższyli wynik na 2:0. Niebiesko-Czerwoni długimi fragmentami utrzymywali się przy piłce, a tuż  przed przerwą mogli zdobyć bramkę, ale Piotr Parzyszek przegrał pojedynek z bramkarzem gdańszczan.
W drugiej połowie bardzo bliski zdobycia bramki był ponownie Piotr Parzyszek , jednak piłka pechowo trafiła w słupek. Po tej sytuacji zawodnicy Piasta Gliwice jeszcze kilkukrotnie starali się znaleźć sposób na gospodarzy, ale nie zdołali pokonać Dusana Kuciaka.

Najbliższy mecz Niebiesko – Czerwoni rozegrają 3 kwietnia u siebie z Wisłą Płock.(mw)