Aktualności | Wypunktowani we Wrocławiu

Wypunktowani we Wrocławiu

Published: 24.09.2018 / Section: Sport

– Strzeliliśmy kontaktowego gola i stworzyliśmy kilka okazji do wyrównania. Można żałować dwóch niewykorzystanych sytuacji Joela Valencii czy strzału Toma Hateley’a, bo chwilę później Śląsk strzelił trzeciego gola i już było po meczu – żałował po przegranym 1:4 spotkaniu we Wrocławiu trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik.

W pierwszej połowie nie był to porywający mecz. Można powiedzieć, że na boisku nie działo się zbyt wiele. Było więcej taktyki niż gry w piłkę. Przespaliśmy tę część spotkania, stworzyliśmy zbyt mało płynnych akcji. Błąd popełniony w końcówce meczu natomiast kosztował nas utratę bramki – analizował na konferencji prasowej Waldemar Fornalik.

Trener przyznał, że Piast przegrał we Wrocławiu, gdyż popełnił zbyt wiele błędów. – Nasza pozycja wyjściowa na drugą połowę była gorsza. A na dodatek już na samym początku straciliśmy gola. Dopiero gol kontaktowy podziałał na drużynę. Strzeliliśmy go i stworzyliśmy kilka okazji do wyrównania, ale po trzecim trafieniu Śląska było już po grze – stwierdził szkoleniowiec Piasta.

Nie kalkulowaliśmy. Nie przyjechaliśmy tutaj z myślą o remisie. Graliśmy o pełną pulę, ale nie do końca było to widać. Nie będę mówił, czy to zbyt wysoki wynik czy nie. Ważne jest to, aby wyciągnąć wnioski z tej porażki. Mam nadzieję, że to doświadczenie podziała na drużynę mobilizująco – zakończył spotkanie trener.