Aktualności | Ważne zwycięstwo na otwarcie rundy rewanżowej

Ważne zwycięstwo na otwarcie rundy rewanżowej

Published: 21.01.2019 / Section: Sport

Szczypiornistki Sośnicy Gliwice wygrały pierwsze spotkanie rundy rewanżowej I ligi kobiet grupy B z KS AZS AWF Warszawa 25:21 (14:9). Nerwowy początek meczu nie wskazywał faworyta tego spotkania.

Wymiana punkt za punkt z akademiczkami z Warszawy trwała do 17 minuty meczu. Wtedy gliwiczanki objęły prowadzenie i systematycznie zwiększały przewagę, kończąc pierwszą połowę z wynikiem 14:9. Drużyna z Gliwic w tym meczu grała już, niestety, bez kapitan Aleksandry Abramowicz, która w połowie stycznia opuściła zespół i podpisała kontrakt z austriackim ATV Trofaiach.

O rozstrzygnięciu meczu na korzyść szczypiornistek z Gliwic przesądziło piorunujące otwarcie drugiej połowy. Skuteczne trafienie pięciu bramek musiało okazać się wystarczające, aby mecz zakończyć wygraną na własnym parkiecie. Świetnie spisywały się bramkarka Klaudia Zizulewska, która bardzo skutecznie broniła niemal całe spotkanie oraz Karolina Golec (7 bramek).

Wygrana nad warszawiankami może mieć spore znaczenie w tabeli, bo zespół AWF-u po lepszym okresie też przeżywa gorszy okres, a w razie punktowej równowagi Sośnica ma zdecydowanie lepszy bilans punktowy. Przed zespołem z Gliwic teraz dwa tygodnie przerwy spowodowane finałami mistrzostw Polski juniorek, do których zakwalifikowały się dwie drużyny z SPR Sośnicy Gliwice. Pierwsza drużyna rozpocznie zmagania w turnieju w Olkuszu, natomiast mistrzynie Śląska będą między 25 i 27 stycznia gospodarzami rozgrywek w hali przy ul. Chorzowskiej 5 w Gliwicach. (SPR/kik)