Aktualności | Trzy punkty nie dla Piasta...

Trzy punkty nie dla Piasta...

Veröffentlicht: 06.02.2023 / Abschnitt: Sport

W sobotnim spotkaniu 19. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (4 lutego) Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 0:1. Jedynego gola w tym meczu zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Początek mógł ułożyć się dobrze dla Niebiesko-Czerwonych. Podopieczni Aleksandara Vukovicia wyszli wysokim pressingiem, który wywołał błąd bramkarza gospodarzy i odbiór Damiana Kądziora. Skrzydłowy Piasta starał się trafić do siatki, ale uderzył niecelnie. Gliwiczanie sprawiali problemy defensywie Rakowa, która nie uniknęła pomyłek. W pierwszej części gry częstochowianie dłużej utrzymywali się przy piłce i oddali więcej strzałów, a po jednym z nich wyszli na prowadzenie. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Vladislavs Gutkovskis.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Brakowało klarownych sytuacji zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Szkoleniowcy obu drużyn wprowadzali rezerwowych, aby zmienić obraz gry. Kibice zgromadzeni na trybunach bramek już nie zobaczyli.

Jestem dumny z postawy mojej drużyny. Pomimo niekorzystnego wyniku, pokazaliśmy dużo dobrego. Pokazaliśmy, że potrafimy być niewygodnym rywalem dla najlepszego w tym momencie zespołu w kraju. To jest coś, co napawa mnie optymizmem. Mamy sytuację, jaką mamy, ale przed nami jeszcze dużo meczów i okazji, aby potwierdzić to, co pokazaliśmy w dwóch pierwszych meczach rundy. Mamy za mało punktów, biorąc pod uwagę to, co pokazaliśmy... Kontynuując to, co robimy w tej chwili, nasza sytuacja na pewno się zmieni i o wiele lepiej będziemy punktować – przyznał po spotkaniu trener Aleksandar Vuković.