Aktualności | Szóste zwycięstwo z rzędu!

Szóste zwycięstwo z rzędu!

Опубликовано: 05.12.2016 / Раздел: Sport

Koszykarze GTK Gliwice pokonali na własnym parkiecie zawodników drużyny Noteć Inowrocław 92:84. Spotkanie było popisem umiejętności Marcina Salomonika, który zdobył dla gliwiczan 28 punktów.

Koszykarze z Inowrocławia przyjechali do Gliwic głodni sukcesu. Mieli na koncie trzy porażki z rzędu, więc chcieli za wszelką cenę zdobyć cenne punkty. I rzeczywiście, zdecydowanie dominowali w pierwszych minutach spotkania. Duet Bartosz Pochocki i Marcin Kowalewski zdobył dla gości 12 pierwszych punktów.

Podopieczni Pawła Turkiewicza zaczęli powoli odrabiać straty, jednak dopiero w końcówce pierwszej kwarty trio Kacper Radwański, Łukasz Ratajczak i Marcin Salamonik postanowilło zaatakować i doprowadziło do remisu.

Kolejne części spotkania były już zdecydowanie po myśli gliwiczan. O ile na początku każdej kwarty GTK tracił piłki, to w końcówkach nie tylko je odzyskiwał, ale wypracowywał niemałe przewagi. W drugiej kwarcie gliwiczanie prowadzili 52:42, a w trzeciej 71:63.

Najbardziej nerwowo było na początku czwartej kwarty. Noteć zaczęła pewnie atakować i przewaga GTK zmniejszyła się do czterech punktów (75:71). – Kiedy wydawało się, że przyjezdni mogą w końcu dopiąć swego, nastąpił zryw GTK. Dwa wolne trafił Salamonik i gliwiczanie zaczęli prowadzić różnicą ośmiu „oczek (88:80). Ostateczny wynik to 92:84, z czego 28 punktów i 8 zbiórek należało do Salomonika – mówił po meczu Tomasz Mucha z GTK Gliwice.

GTK zagra kolejny mecz 10 grudnia na wyjeździe. Przeciwnikiem gliwiczan będzie SKK Siedlce. (pm)

GTK Gliwice - Noteć Inowrocław 92:84 (20:20, 32:22, 19:21, 21:21)

GTK: Filipiak 9 (2x3), Dziemba, Radwański 16 (2x3), Salamonik 28 (3x3), Ratajczak 6, Zmarlak 18 (1x3), Pieloch 11 (2x3), Jędrzejewski 4, Podulka, Weselak. Trener Paweł Turkiewicz.

Noteć: Kwiatkowski 11 (1x3), Pochocki 24 (2x3), Maciejewski 2, Adamczewski 7 (1x3), Grod 17 (2x3) - Kowalewski 14, Lisewski 7, Wierzbicki 2, Sroczyński. Trener Łukasz Żytko.