Aktualności | Szermierz Piasta Gliwice Mistrzem Polski!

Szermierz Piasta Gliwice Mistrzem Polski!

Published: 19.05.2015 / Section: Sport

Dwa ważne medale zdobyli szermierze Piasta Gliwice na Mistrzostwach Polski Seniorów w Szpadzie, rozgrywanych w miniony weekend w Śremie.

W kategorii indywidualnej po złoto sięgnął Mateusz Nycz, wychowanek Macieja Chudzikiewicza. Podopieczni tego szkoleniowca szpadzistów Piasta Gliwice trzykrotnie zwyciężali w  mistrzostwach Polski. Nycz w półfinale pokonał Tomasza Motykę – pięciokrotnego mistrza Polski i medalistę Igrzysk Olimpijskich. Finałową walkę gliwiczanin stoczył z Filipem Broniszewskim (wychowankiem klubu Muszkieter Gliwice, obecnie reprezentującym AZS AWF Wrocław) i wypunktował rywala 15:12, dzięki czemu stanął na najwyższym stopniu podium.

Drugi medalowy sukces na tych zawodach szermierze Piasta Gliwice wywalczyli drużynowo. Zespół, w którego skład weszli: Mateusz Nycz, Paweł Krawczyk, Damian Michalak i Sebastian Majgier, stanął na trzecim stopniu podium. W półfinale gliwiczanie ulegli AZS AWF Karków 42:45, ale wygrana z mocną Legią Warszawa 45:33 dała niebiesko-czerwonym brązowy medal. (mag)