Aktualności | SPR Sośnica Gliwice nie zwalnia tempa

SPR Sośnica Gliwice nie zwalnia tempa

Опубликовано: 02.04.2019 / Раздел: Sport

To już czwarta z rzędu wygrana szczypiornistek z Gliwic. W osiemnastej kolejce I ligi kobiet, po niezwykle zaciętym pojedynku, gliwiczanki pokonały na wyjeździe UKS Varsovię Warszawę 33:32.

Od pierwszych minut meczu gliwickie szczypiornistki skutecznie punktowały faworytki ze stolicy.W osiemnastej minucie gospodynie przejęły inicjatywę w ataku i trzy celne rzuty Olgi Adamiec z drugiej linii dały dwupunktową przewagę warszawiankom.
W drugiej połowie meczu gliwiczanki mozolnie odrabiały straty, skutecznie egzekwując rzuty karne przez Kostrzewską i Golec, ale gospodynie cały czas utrzymywały jednobramkową przewagę. W 47. minucie meczu Wyrzychowska doprowadziła do wyrównania egzekwując rzut karny.
Od tego momentu obie drużyny walczyły punkt za punkt. Na cztery minuty przed końcem spotkania trzy bramki z rzędu w wykonaniu Wyrzychowskiej, Golec i Olejarczyk dały jednobramkowe prowadzenie drużynie z Gliwic.  W ostatniej minucie meczu, Patrycja Wróbel nie pozwoliła wyrwać zasłużonego zwycięstwa SPR Sośnica, broniąc rzut karny.

Kolejne starcie szczypiornistki stoczą u siebie w sobotę z MTS Żory. Początek spotkania o g.16.30.