Aktualności | Sośnica w końcu wygrywa!

Sośnica w końcu wygrywa!

Publié: 22.11.2016 / Section: Sport

W meczu siódmej kolejki I ligi kobiet w piłce ręcznej drużyna SPR Sośnica Gliwice pokonała SPR Sambor Tczew 35:25. To pierwsze zwycięstwo gliwiczanek w tym sezonie!

Podopieczne trenera Macieja Haupy po dwóch remisach na własnej hali przełamały się i pokonały gości z Tczewa dziesięciopunktową przewagą.

Od początku spotkania nasze zawodniczki pewnie wyszły na prowadzenie i, coraz bardziej podkręcając tempo, zakończyły pierwszą połowę z ośmiopunktową przewagą. W drugiej połowie gospodynie efektownymi rzutami z drugiej linii Pauliny Kowalczyk oraz skutecznymi kontrami skrzydłowych: Pauliny Walus i Karoliny Golec pokazały, że beniaminek ligi nie wypuści z Gliwic dwóch cennych punktów – mówił po meczu Krzysztof Zieliński, prezes SPR Sośnica. – Bardzo dobra gra w defensywie całego zespołu pozwoliła na utrzymanie bezpiecznej przewagi. Duża w tym zasługa świetnie dysponowanej bramkarki Patrycji Wróbel – dodał.

Oprócz bramkarki dobrze grały: Paulina Kowalczyk, Karolina Golec i Paulina Walus. Trójka zawodniczek zaliczyła po pięć celnych trafień. Aleksandra Abramowicz również była niezwykle skuteczna i praktycznie nie popełniała błędów. – Miejmy nadzieję że dobra forma szczypiornistek z Sośnicy utrzyma się do następnego meczu – mówi Krzysztof Zieliński.

Szczypiornistki zmierzą się w sobotę (26 listopada) z Jutrzenką Płock. (pm)