Aktualności | Siatkarki z Węgrowa rozgromiły AZS

Siatkarki z Węgrowa rozgromiły AZS

Опубликовано: 12.12.2016 / Раздел: Sport

Akademiczki z Gliwic uległy zawodniczkom Sokołowa SA Nike Węgrów 1:3 (17:25, 25:16, 20:25, 21:25) w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej I ligi kobiet Trener gliwiczanek został ukarany czerwoną kartką.

Przegrana AZS była niespodzianką, gdyż akademiczki były typowane przed meczem jako faworytki. Niestety, początek i środek spotkania w Gliwicach był fatalny. Siatkarki były nieskuteczne i seryjnie traciły punkty złą zagrywką. Dopiero w czwartym secie podjęły walkę z węgrowiankami, ale było już za późno.

Trener AZS, Wojciech Czapla, bardzo emocjonalnie ocenił grę swoich podopiecznych. – Nie byliśmy zespołem, tylko zbieraniną przypadkowych siatkarek. Moje dziewczyny myślały, że skoro łatwo wygrały w Węgrowie, to i dzisiaj zwyciężą na stojąco. Takie myślenie mści się. Poza fragmentami w czwartej partii, nie walczyły. Miały fatalną zagrywkę – mówił po meczu Wojciech Czapla.

W pewnym momencie, w końcówce spotkania pod koniec czwartego seta, gdy emocje sięgnęły zenitu, Wojciech Czapla dostał od sędziego… czerwoną kartkę. Nie krył swojego rozgoryczenia po meczu, gdy narzekał na błędy arbitrów. – Rzadko wypowiadam się o pracy sędziów, ale panowie Broński i Morowski byli w kiepskiej formie – mówił dziennikarzom trener AZS.

Spotkanie z drużyną z Węgrowa było ostatnim meczem akademiczek w tym roku u siebie. 17 grudnia zmierzą się w Krakowie z tamtejszą Proximą. Potem nastąpi przerwa świąteczna. Rozgrywki zostaną wznowione 7 stycznia. Gliwiczanki zagrają wtedy z MKS Kalisz. (pm)