Aktualności | Sezon na "14"

Sezon na "14"

Veröffentlicht: 23.04.2018 / Abschnitt: Sport

Za nami koszykarskie derby województwa z udziałem  GTK Gliwice  i MKS-u Dąbrowa Górnicza. Po porażce 84:106 GTK kończy debiutancki sezon w lidze basketu na 14. pozycji.

Gliwiczanie, choć bez szans na play off, liczyli w tym meczu na wygraną, która przy porażce AZS-u Koszalin pozwoliłaby im na zakończenie rozgrywek na 13. pozycji. Początkowo wszystko wskazywało na to, że zdominują wydarzenia na parkiecie oraz wezmą srogi rewanż za pierwszy pojedynek w Gliwicach. Dąbrowianie złapali jednak swój rytm i, grając kombinacyjną koszykówkę, nie mieli problemów z rozbijaniem obrony przeciwnika.

GTK starało się zmniejszać dystans. Na koniec trzeciej kwarty traciło do rywala już tylko cztery punkty. Podrażnieni dąbrowianie od początku czwartej kwarty zaczęli więc grać z ogromnym zaangażowaniem. Agresywnie atakowali „deskę”, dzięki czemu nawet w przypadku niecelnych rzutów mieli szansę na ponowienie akcji. MKS stopniowo zaczął powiększać przewagę, a gliwiczanie zaczęli popełniać proste błędy i ostatecznie stracili szanse na końcowy sukces.