Aktualności | Rozwój pierwszym mistrzem Śląska U12

Rozwój pierwszym mistrzem Śląska U12

Publié: 16.03.2017 / Section: Sport

W Gliwicach rozegrano turniej finałowy I Halowych Mistrzostw Śląska w piłce nożnej w kategorii 12-latków. Triumfowała drużyna Rozwoju Katowice.

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula i Przewodniczący Rady Miasta Gliwice Marek Pszonak, który był honorowym patronem zawodów, wręczyli finalistom komplety piłek.

Podopieczni Kamila Pągowskiego i Tomasza Cieślara w fazie pucharowej byli postrachem rywali. W ćwierćfinale wygrali z Unią Racibórz 6:1. W półfinale zwyciężyli z Rakowem 3:0, a w finale rozgromili Rekord 7:0. Już w 40 sekundzie po strzale Zielińskiego wyszli na prowadzenie, a gdy w 2 minucie ponownie Zieliński drugi raz pokonał bramkarza bielszczan było już jasne, że to katowiczanie będą najbardziej zadowoleni. Tuż przed przerwą rozmiary ich prowadzenia podwyższył Stalmach. Po przerwie próbujący atakować zawodnicy Rekordu nadziewali się na kontry, które finalizowali: Ciuchta w 15 minucie, Bielec w 16 minucie, Stalmach w 17 minucie i Kwiatkowski, który trafieniem w 20 minucie postawił pieczęć na mistrzowskim tytule.

Patrząc na waszą grę jestem spokojny o przyszłość polskiej piłki nożnej – powiedział na zakończenie turnieju prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, kierując te słowa do wszystkich uczestników zawodów. – Życzę wam, żebyście rozwijali swoją piłkarską pasję, ale przede wszystkim, żebyście się dobrze bawili i cieszyli z gry. Radość, którą daje gra w piłkę ma być dla was najważniejsza. A słowa piosenki „We Are The Champions” grupy Queen, które towarzyszyły zakończeniu zawodów, niech przypominają, że wszyscy jesteśmy zwycięzcami i wszyscy jesteśmy przyjaciółmi.

Grupa 1-4
Rozwój – Raków 3:0 (Bramki: Cieślak, Ciuchta, Zieliński)
Rekord – Lisek 1:0 (Bramka Drożdż)
o 3 miejsce
Raków – Lisek 3:0 (Bramki: Szczypior, Adamczyk 2)
Finał
Rozwój – Rekord 7:0 (Bramki: Zieliński 2, Stalmach 2, Ciuchta, Bielec, Kwiatkowski)