Aktualności | Remis z Lublinem

Remis z Lublinem

Published: 16.11.2016 / Section: Sport

Szczypiornistki SPR Sośnica Gliwice zremisowały z zawodniczkami MKS AZS UMCS Lublin 26:26.

Spotkanie 7. kolejki I ligi kobiet (rozegrane w Gliwicach) było wyrównane od samego początku, choć w 20. minucie sośniczanki przegrywały czterema punktami. Jednak dzięki duetowi Bassek – Krzymińska oraz bardzo skutecznej Patrycji Wróbel udało się podopiecznym Macieja Haupy odrobić straty.

W drugiej połowie spotkania kibice SPR znów przeżywali niemały stres.  W 44. minucie dwa niewykorzystane karne z rzędu sprawiły, że lublinianki uzyskały przewagę. Końcówka meczu była prawdziwą wojną nerwów. Kiedy do końca pozostały zaledwie dwie minuty, Katarzyna Bassek wykorzystała rzut karny, a jej koleżanki (z Aleksandrą Abramowicz na czele, która trafiła w siatkę w ostatniej sekundzie) doprowadziły do remisu.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami SPR Sośnica okrzyknięto Magdalenę Reichel i Paulinę Walus. Następny mecz gliwiczanki rozegrają w sobotę (19 listopada). Zmierzą się z SPR Sambor Tczew. (pm)