Aktualności | Remis z Gdańskiem

Remis z Gdańskiem

Published: 09.01.2017 / Section: Sport

Piast Gliwice zremisował na własnym parkiecie z AZS UG Gdańsk (5:5) w inaugurującym rundę rewanżową meczu Futsal Ekstraklasy. Przy prowadzeniu Niebiesko-Czerwonych dwoma punktami gdańszczanom udało się doprowadzić do remisu.

Piast w rundzie jesiennej grał już z Gdańskiem, ale przegrał. – Myślę, że zawodnicy gdzieś w podświadomości pamiętają tę przegraną i będą chcieli udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy. Po wynikach i miejscu w tabeli możemy chyba śmiało powiedzieć, że to my jesteśmy faworytem tego spotkania – przekonywał przed meczem Jacek Podgórski, drugi trener futsalowej drużyny Piasta.

Mecz rzeczywiście zaczął się po myśli gliwiczan. Ładne bramki Barańskiego i Piskorza, a także dobra obrona sprawiły, że Piast wysunął się na prowadzenie. Kontaktowego gola dla gdańszczan zdobył Laskowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Piasta.

W drugiej odsłonie spotkania gdańszczanie wyrównali, ale dzięki Mizgajskiemu i Dewuckiemu Piast zaczął prowadzić 5:3. Niestety, goście coraz śmielej atakowali (zdobywając kolejnego gola w 38. minucie), a na trzy sekundy przed końcem meczu Widuch, bramkarz Piasta, zdecydował się na wybicie piłki z całej siły na połowę rywala. Było to pechowe posunięcie. Piłkę wybił golkiper gdańszczan, a główkował Cyman, który w ostatniej sekundzie spotkania, równo z gwizdkiem, wyrównał na 5:5.

Kolejne spotkanie Niebiesko-Czerwoni rozegrają z zespołem Gatta Active Zduńska Wola. Mecz odbędzie się 14 stycznia. (pm)