Aktualności | Remis z Cracovią

Remis z Cracovią

Опубликовано: 21.11.2016 / Раздел: Sport

Piast Gliwice zremisował w meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy z Cracovią 2:2. Dla Piasta strzelali Gerard Badía oraz Sandro Gotal – zdobywca debiutanckiego gola w barwach Piasta.

Mimo wywalczonego remisu, to Cracovia dominowała w pierwszej połowie spotkania. Pierwszą bramkę dla Cracovii zdobyli Miroslav Čovilo. Wygrał pojedynek główkowy w polu karnym Piasta i pokonał Jakuba Szmatułę po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego.

Gerard Badía wyrównał, ale… dopiero w końcówce meczu (w 80. minucie spotkania), która była bardzo nerwowa. W doliczonym czasie gry Krzysztof Piątek dograł do Marcina Budzińskiego, który oddał celny strzał i uzyskał dla Cracovii prowadzenie. Kiedy kibice Piasta niemal pogodzili się z porażką, Sandro Gotal został sfaulowany, a sędzia podyktował rzut karny. Gotal strzelił pewnie doprowadzając do remisu.

Powiem krótko. Pierwsza połowa była katastrofalna w naszym wykonaniu. Przegrywaliśmy pojedynki i nie byliśmy wystarczająco agresywni. Po przerwie graliśmy lepiej i walczyliśmy. Dziękuję drużynie za ten punkt, ale mieliśmy się tak prezentować przez całe spotkanie, a nie tylko w drugiej połowie – mówił po meczu Radoslav Látal, trener Piasta. – Zostały nam jeszcze cztery spotkania i musimy zdobyć w nich jak najwięcej punktów – dodał.

Następny mecz gliwiczanie rozegrają 27 listopada. Ich przeciwnikiem będzie Wisła Płock. (pm)