Aktualności | Radom pokonany!

Radom pokonany!

Published: 30.01.2017 / Section: Sport

Koszykarze GTK Gliwice popisowo rozegrali ostatnią kwartę wyjazdowego spotkania z ACK UTH Rosa Radom i pokonali rywali 69:60. Gliwiczanie grali bez kontuzjowanego Marcina Salomonika.

Podopieczni Pawła Turkiewicza nie byli faworytem tego spotkania. Na pięć rozegranych meczy w Radomiu, nie wygrali ani jednego.

Początek spotkania należał jednak do gości. Szybka akcja Kacpra Radwańskiego, efektowny wsad Łukasza Ratajczaka oraz jego celny rzut wolny (po faulu) sprawiły, że GTK zaczęło prowadzić 8:5. Niestety radomianie szybko odrobili straty i dzięki Karolowi Obarkowi, który celnie rzucił dwa razy po trzy punkty, to oni wysunęli się na prowadzenie (11:8).

W drugiej kwarcie Rosa utrzymywała wyższy wynik, a koszykarze z Gliwic, ze zmiennym szczęściem starali się odrabiać straty. Do remisu doprowadził Paweł Zmarlak w przedostatniej akcji pierwszej połowy, ale stan ten nie utrzymał się długo. Radom po chwili znów prowadził.

W trzeciej i czwartej kwarcie swoje umiejętności zaprezentował Damian Pieloch, który grał niezwykle skutecznie, a także Grzegorz Podulka, który zdobył dwa celne trafienia pod rząd i tym samym zmniejszył dystans do rywala jedynie na dwa punkty. GTK nie zamierzało jednak na tym poprzestać. Kolejne punkty zdobył Pieloch i Ratajczak. Odtąd zespół z Gliwic już prowadził, a zawodnicy z Radomia musieli skupić się na obronie. W niezwykle nerwowej  końcówce popełnili jednak masę błędów, a gliwiczanie dzięki Ratajczakowi, Podulce i Jędrzejewskiemu pewnie wygrali to spotkanie aż 9. punkami (69:60).

Następny mecz gliwiccy koszykarze rozegrają 1 lutego w Pruszkowie. Zmierzą się z tamtejszym Zniczem Basket. (pm)