Aktualności | Puchar Polski już nie dla Piasta

Puchar Polski już nie dla Piasta

Publié: 13.02.2017 / Section: Sport

Drużyna PA Nova Gliwice wyeliminowała Piasta w meczu 1/16 Pucharu Polski w futsalu. Podopieczni Sebastiana Wiewióry przegrali 3:4.

Zespół Nova Gliwice nie był faworytem tego spotkania, a Piast bardzo dobrze zaczął strzelając gola już w 2. minucie meczu (piękny strzał Pawła Barańskiego). Wyrównał w 12. minucie Błażej Korczyński, grający trener drużyny PA Nova.

Druga połowa była bardzo dynamiczna. Piast wyraźnie górował szybkością i energią, Nova grała rozważnie i spokojnie. Na 2:1 podwyższył wyniki Maksym Pautiak, a minutę później kolejną bramkę dla Piasta zdobył Taras Tarasowicz. Gdy wydawało się, że Piast ma wygraną w kieszeni do akcji wkroczył Rafał Jarzmik strzelając kontaktowego gola. W 38. minucie sędzia odgwizdał 6. faul Piasta. Oznaczało to przedłużony rzut karny. Sytuację wykorzystał Błażej Korczyński doprowadzając do remisu na 3:3.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w dogrywce. Sędzia nie anulował fauli z drugiej połowy (obie drużyny miały ich po pięć) i każde przewinienie miało skutkować rzutem karnym, co przełożyło się na ostrożniejszą grę po obu stronach. Emocji jednak nie zabrakło.

W 48. minucie, dzięki ładnemu strzałowi Jarzmika, Nova Gliwice wysunęła się na prowadzenie, a dwie sekundy przed końcem meczu miała szansę na kolejną bramkę z rzutu karnego. Jarzmik nie wykorzystał jednak okazji, a po zamieszaniu w polu karnym sfaulował gracza Piasta, co skutkowało z kolei faulem dla Niebiesko-Czerwonych. Strzał Tomasza Szczurka obronił jednak Paweł Dulęba, stając się bohaterem tego meczu.

W spotkaniu nie grali kluczowi zawodnicy Piasta. Zabrakło Mizgajskiego, Mirgi i Groszaka.  Pojawili się za to młodsi: Hajduk, Czech i Grecz. – Wygraliśmy doświadczeniem. Dużo nam dała  gra w przewadze. Zawodnicy Piasta nie mogli sobie  z tym poradzić. My graliśmy piłką, przeciwnik biegał. To ich wytrącało z równowagi i męczyło – oceniał po meczu Paweł Dulęba, zawodnik PA Nova Gliwice.

Nova Gliwice zmierzy się w 1/8 Pucharu Polski z Rekordem Bielsko Biała 25 lub 26 lutego w Gliwicach. Piast rozegra swój następny mecz 18 lutego. W 16. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy zmierzy się z FC Toruń. (pm)