Aktualności | Przełamanie!

Przełamanie!

Publié: 09.03.2016 / Section: Sport

Komplet punktów zainkasowali piłkarze Piasta Gliwice w zaległym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Zwycięstwo 1:0 (1:0) było skromne i nie przyszło gliwiczanom łatwo. – Nie liczy się styl, ale trzy punkty – komentował po końcowym gwizdku trener Piasta Gliwice, Radoslav Latal.

Spotkanie ze Śląskiem Wrocław rozegrano w Gliwicach. Pierwotnie mecz miał się odbyć na początku marca, ale ze względu na fatalne warunki atmosferyczne pojedynek został przełożony. We wtorkowy wieczór przy Okrzei kibice zobaczyli tylko jednego gola – na szczęście za sprawą Piasta! W 26. minucie meczu zwycięskie trafienie zaliczył dobrze dysponowany Josip Barisić. Goście z Wrocławia nie odpuszczali, za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Mieli przewagę, zwłaszcza w drugiej połowie.

Chcieliśmy w tym meczu zdobyć trzy punkty. Nasza gra faktycznie nie była najlepsza, chociaż w pierwszej połowie nie dopuściliśmy Śląska do bramkowej sytuacji. Potem mieliśmy problemyz atakiem. Chcieliśmy uspokoić grę i przede wszystkim nie stracić bramki tak, jak w meczuz Wisłą. Udało się – mówił Radoslav Latal oceniając postawę swojej drużyny. Kolejny dobry występ w bramce gliwiczan zaliczył Jakub Szmatuła.

Cztery dni przed meczem ze Śląskiem Piast walczył o punkty pod Wawelem. W spotkaniu z krakowską Wisłą padł remis – 1:1. Gola również strzelił Josip Barisić, a świetne zawody rozegrał Jakub Szmatuła, który w doliczonym czasie gry obronił rzut karny egzekwowany przez Wiślaków.

W meczy z Wisłą Kraków rewelacyjnie spisał się Jakub Szmatuła, który obronił rzut karny egzekwowany przez krakowian w doliczonym czasie gry

Kolejny mecz Niebiesko – Czerwoni rozegrają już w piątek, 11 marca, z Podbeskidziem Bielsko – Biała. Kibice Piasta liczą, że po ostatnim zwycięstwie gliwicka maszyneria wejdzie na odpowiednie tryby i kolekcjonując kolejne wygrane szybko dogoni (i… przegoni) Legię Warszawa, która póki co ma jedno oczko przewagi nad klubem z Okrzei. (as)