Aktualności | Polonia lepsza od GTK

Polonia lepsza od GTK

Опубликовано: 24.10.2016 / Раздел: Sport

Koszykarze GTK Gliwice przegrali w sobotę (22 października ) wyjazdowy mecz z Jamalex Polonią 1912 Leszno 79:87.

Mecz odbył się w Rydzynie. Obie drużyny miały na koncie cztery zwycięstwa i tylko jedną porażkę. Gra na początku była wyrównana. Zawodnik GTK, Paweł Zmarlak dwoił się troił, aby goście nie zdobyli znaczącej przewagi. Niestety, końcowe fragmenty pierwszej kwarty należały do Jamalex Polonii i po tym jak Szymon Kiwilsza zakończył akcję wsadem oraz dołożył jeden punkt z linii rzutów wolnych, to drużyna Łukasza Grudniewskiego schodziła z czterema punktami (21:17) przewagi na pierwszą przerwę. W drugiej kwarcie goście również byli minimalnie lepsi (37:38).

Gliwiczanie ostro zaatakowali w drugiej połowie. Zdobywając bardzo szybko osiem punktów zaczęli prowadzić, ale gospodarzom udawało się skutecznie ich powstrzymywać. Przełomem spotkania było opuszczenie parkietu przez Pawła Zmarlaka, który popełnił faul ofensywny (piąte przewinienie). Po tym wydarzeniu Jamalex Polonia zdobyła sześć punktów, które doprowadziły do remisu (73:73). Gliwiczanom nie udało się odrobić strat. Drużyna z Leszna w szybkim tempie powiększała przewagę i ostatecznie wygrała 87:79.

Za tydzień (29 października) GTK zagra u siebie w derbach z GKS-em Tychy. (pm)

Jamalex Polonia 1912 Leszno - GTK Gliwice 87:79 (21:17, 16:21, 18:20, 32:19)

Polonia: Sirijatowicz 13 (1x3), Sanny 4, Koelner 12 (1x3), Malona 4, Milczyński 12 - Kiwilsza 20 (1x3), Stepień 16, Rostalski 2,  Trubacz 4, Brenk, Krówczyński. Trener Łukasz GRUDNIEWSKI.

GTK: Filipiak 14 (2x3), Dziemba 2, Radwański 8, Zmarlak 15 (1x3), Ratajczak 8 - Salamonik 17 (3x3), Rutkowski 9, Podulka 3, Weselak 3, Jędrzejewski. Trener Paweł TURKIEWICZ.