Aktualności | Podbiły Warszawę

Podbiły Warszawę

Veröffentlicht: 26.09.2018 / Abschnitt: Sport

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Bardzo dobrze rozpoczęły sezon szczypiornistki z SPR Sośnica. 22 września, na wyjeździe, drużyna wygrała z AZS AWF Warszawa. Mecz zakończył się wynikiem 36:28.

Wszystko w starciu ze stołeczną drużyną poszło tak, jak powinno. SPR Sośnica świetnie zagrała w obronie i wyśmienicie w ataku z kontry. W tym elemencie zdecydowanie popisały się skrzydłowe – Karolina Golec i Katarzyna Wyrzychowska. Od pierwszego gwizdka to gliwiczanki dyktowały warunki na boisku. Po 8 minutach spotkania prowadziły już 5:0, a po kwadransie – 12:3. Przez całą pierwszą połowę budowały bezpieczną przewagę i nie zatrzymały się w drugiej części spotkania. Przeciwniczki z Warszawy obudziły się w 45 minucie i podjęły próby odrobienia strat, co spowodowało, że końcówka spotkania była bardzo nerwowa – podwójna kara 2 minut dla drużyny z Sośnicy, pozwoliła akademiczkom „podgonić” (poprawić) wynik. Ostatecznie jednak gliwickim szczypiornistkom udało się utrzymać kilka punktów różnicy i zakończyć mecz wygraną.

Zwycięstwo dało sośniczankom komplet punktów i drugie miejsce w tabeli. Kolejny mecz zagrają u siebie, 6 października o godz. 16.30. Zmierzą się z UKS Imperium Katowice. (kr)