Aktualności | Płock za mocny na Sośnicę

Płock za mocny na Sośnicę

Published: 29.11.2016 / Section: Sport

Gliwickie szczypiornistki z SPR Sośnica przegrały 23:33 z piłkarkami MMKS Jutrzenka Płock. Najskuteczniejszą zawodniczką z Gliwic była Paulina Kowalczyk.

Mecz zaczął się po myśli trenera SPR, Macieja Haupy. W 20. minucie spotkania Sośnica prowadziła 10:5 i kontrolowała sytuację na parkiecie. – W tamtym momencie rozgrywająca Katarzyna Bassek musiała opuścić boisko z powodu kontuzji ręki. Osłabiona drużyna z Gliwic mimo wszystko dzielnie odpierała ataki gospodyń i do końca pierwszej połowy utrzymywała przewagę 14:12 – mówił po meczu Krzysztof Zieliński, prezes SPR Sośnica.

W drugiej połowie brak Katarzyny Bassek dał się jednak we znaki gliwiczankom. Jutrzenka coraz skuteczniej zmniejszała przewagę i popełniała znacznie mniej błędów niż zawodniczki SPR Sośnica. W 37. minucie był już remis. – Do końca spotkania nie zdołaliśmy już odwrócić wyniku na swoją korzyść, a zawodniczki z Płocka sukcesywnie zwiększały dystans, który w rezultacie okazał się dla nas nie do przejścia – dodał Krzysztof Zieliński.

Najskuteczniejszą zawodniczką SPR w tym spotkaniu była zdobywczyni 6 bramek Paulina Kowalczyk. Świetnie spisywały się również skrzydłowe (Justyna Mrozek i Magdalena Reichel), które trafiły po 4 razy.

Szczypiornistki z Gliwic będą miały szansę na lepszą grę już w przyszłą niedzielę (4 grudnia). Ich przeciwnikiem będzie Korona  Handball Kielce, zajmująca trzecie miejsce w tabeli. (pm)