Aktualności | Pierwszy mecz – pierwsze zwycięstwo

Pierwszy mecz – pierwsze zwycięstwo

Опубликовано: 08.10.2018 / Раздел: Sport

GTK Gliwice bardzo dobrze rozpoczął nowy sezon w Energa Basket Lidze. Koszykarze w derbowym spotkaniu z MKS Dąbrowa Górnicza wygrali, choć z przebiegu meczu mogło się wydawać, że to goście zabiorą ze sobą punkty.

Od początku spotkania to MKS Dąbrowa Górnicza dyktowała warunki. Popisy gości doprowadziły do nerwowej i niedokładnej gry gliwiczan, co było widać w wyniku – zero celnych strzałów, w momencie gdy goście prowadzili już 11 punktami. Wysoka przegrana w pierwszej kwarcie spowodowała, że do ostatniej minuty spotkania nie było wiadomo, kto zdobędzie punkty w meczu pierwszej kolejki.

Otrzeźwienie przyszło w drugiej kwarcie i gliwiczanie zaczęli deptać rywalowi po piętach. Udało się to między innymi dzięki zmianom w drużynie gości i opuszczeniu parkietu przez najskuteczniejszych graczy. Jednak pomimo prób i większej ilości punktów zdobytych w drugiej kwarcie, goście schodzili na przerwę z dziesięciopunktową przewagą.

Koszykarze GTK jednak nie dawali za wygraną i próbowali dogonić rywala. Nawet przez chwilę udało się utrzymać tylko 5 oczek straty. Jednak nie na długo, dąbrowianie ponownie odskoczyli, tym razem aż na 18 punktów. Różnica w wyniku zamiast deprymować, tylko bardziej zagrzewała gliwiczan do gry.

Jeszcze przed gwizdkiem kończącym trzecią kwartę gospodarze zabrali się za odrabianie strat, co ponownie pozwoliło zbliżyć się do rywala, a w ostatniej części spotkania nawet wyrównać. Po raz pierwszy podopieczni Pawła Turkiewicza wyszli na prowadzenie na dwie minuty przed końcem meczu, po tym jak dwa rzuty wolne wykonał Mack, doprowadzając do wyniku 70:70.

Przy ponownym remisie (74:74) trener Turkiewicz poprosił o czas i rozrysował ostatnią akcję. Piłkę w swoje ręce wziął Mack i na 3,7 sekundy przed końcową syreną oddał zwycięski rzut.. Ostatecznie gliwiczanie pokonali MKS Dąbrowę Górniczą 77:74.

Następny ligowy mecz koszykarze GTK Gliwice zagrają w Zielonej Górze, z tamtejszym Stalmetem. Spotkanie zaplanowano na wtorek, 16 października, na godz. 19.00. Natomiast w Arenie Gliwice koszykarze pojawią się w środę, 24 października. W ramach 3. kolejki Energa Basket Ligii podejmą AZS Koszalin. (kr)