Aktualności | Piast powalczył z Rekordem

Piast powalczył z Rekordem

Published: 04.03.2019 / Section: Sport

Po sześciu ligowych wygranych z rzędu futsaliści Piasta musieli uznać wyższość Rekordu Bielsko Biała. Mistrzowie Polski wygrali 6:4.

Bielszczanie objęli prowadzenie w 7 minucie, po trafieniu Oleksandra Bondara. W kolejnych minutach swoje gole dołożyli Jan Dudek i Michał Marek.

Bramki Dominika Śmiałkowskiego i Sebastiana Szadurskiego przywróciły w zespole Piasta nadzieję na dobry wynik. Niestety jeszcze przed przerwą Michał Marek podwyższył wynik na 4:2 dla Rekordu. Po zmianie stron, kapitalnym uderzeniem popisał się Dominik Śmiałkowski, zdobywając kontaktowego gola, ale celnym trafieniem odpowiedział Jan Janovsky. W końcówce podopieczni Klaudiusza Hirscha rzucili wszystko na jedną szalę i nadziali się na kontrę, którą na szóste trafienie dla Rekordu zamienił Michał Marek, zdobywając trzeciego gola w tym meczu. Porażka nie zmieniła sytuacji Piasta w tabeli, gliwiczanie dalej zajmują szóste miejsce.

Kolejny, arcyciekawy pojedynek zapowiada się 9 marca o godz. 18.00. Piast zmierzy się na wyjeździe z Clearexem Chorzów.(mw)