Aktualności | Piast pokonał Wieliczkę!

Piast pokonał Wieliczkę!

Published: 06.02.2017 / Section: Sport

Piast Gliwice okazał się lepszy w meczu 15. kolejki rozgrywek o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy wygrywając na własnym boisku z zespołem Solne Miasto Wieliczka 3:2. Bramki dla Piasta zdobyli: Mizgajski, Dewucki i Barański.

Niebiesko-Czerwoni od początku spotkania starali się narzucić zawodnikom z Wieliczki swój styl gry i przejść jak najszybciej do ofensywy. Niestety zespół Solne Miasto, mimo iż nie był faworytem spotkania, bardzo dobrze się bronił. Choć gliwiczanie atakowali częściej i oddawali więcej strzałów na bramkę, to w pierwszej połowie padł tylko jeden celny strzał (dla Piasta trafił Mizgajski).

W drugiej części spotkania goście atakowali śmielej niż w pierwszej połowie, ale nie skutkowało to zdobyciem bramki. Padła ona dopiero w 33. minucie i nie był to gol dla Wieliczki. Pautiak zagrał do Dewuckiego, a ten zdecydował się na samodzielny rajd niemal przez całe boisko i strzelił podwyższając wynik na 2:0 dla gości. Od tego momentu gra zrobiła się bardziej nerwowa; zawodnicy Piasta, mając na koncie już pięć fauli, popełnili szóste przewinienie co skutkowało rzutem karnym. Wykorzystał go Daniel Bukowiec.

Na odpowiedź Piasta nie trzeba było długo czekać. Na 3:1 dla Niebiesko-czerwonych podwyższył Barański, a ostatniego gola w tym meczu zdobył Konrad Cebula ustalając końcowy wynik na 3:2. – Wszyscy przed meczem spodziewali się łatwego i przyjemnego zwycięstwa Piasta, ale dzięki postawie Wieliczki i naszych niewykorzystanych sytuacjach mecz był bardziej wyrównany niż zakładaliśmy. Musieliśmy się dość mocno napracować, aby osiągnąć wynik końcowy – mówił po meczu Sebastian Wiewióra, trener futsalowej drużyna Piasta.

Kolejny mecz Piast rozegra 18 lutego na wyjeździe. Przeciwnikiem Niebiesko-Czerwonych będzie FC Toruń (pm)