Aktualności | Piast pokonał Diabły!

Piast pokonał Diabły!

Published: 25.03.2019 / Section: Sport

Futsaliści gliwickiego Piasta pokonali w ubiegłą sobotę na wyjeździe Red Devils Chojnice 4:3 czym zapewnili sobie prawo do gry w grupie mistrzowskiej. Bramki dla Piasta zdobyli Douglas Ferreira, Sebastian Szadurski, Marcin Grzywa i Sergio Parra.

Od początku meczu Diabły ostro atakowały. Sytuację sam na sam z gliwickim bramkarzem wykorzystał Jakub Kąkol i zdobył pierwszego gola. Piast szybko się otrząsnął się i w 10. minucie, po fantastycznej akcji Douglasa Ferreiry, doprowadził do wyrównania. Kolejna bramka padła cztery minuty później, tym razem korzystną dla Piasta sytuację wykorzystał Szadurski.   Po kolejnej minucie Marcin Grzywa precyzyjnym strzałem z siedmiu metrów podwyższył wynik na 3:1. Na drugiego gola dla Chojnic kibice czekali do 33 minuty, kiedy celne trafienie zaliczył Bernardo Cruz. Dwie minuty później „Diabły” doprowadziły do wyrównania, ale po błędzie chojniczan Sergio Parra efektownym strzałem w okienko ustalił końcowy wynik spotkania na 4:3. Trzy zdobyte punkty przy porażce Red Devils Chojnice zapewniły niebiesko-czerwonym grę w grupie mistrzowskiej.

Najbliższy mecz Piast zagra ponownie na wyjeździe. Gliwiczanie zmierzą się w środę z Gattą Zduńska Wola w półfinale Pucharu Polski w futsalu. (mw)