Aktualności | Piast Gliwice: remis w Göteborgu

Piast Gliwice: remis w Göteborgu

Veröffentlicht: 22.07.2016 / Abschnitt: Sport

W III rundzie eliminacji w europejskich pucharach Piast Gliwice zremisował z IFK Göteborg 0:0.  Czwartkowe spotkanie było dla gliwiczan ostatnim meczem eliminacyjnym Ligi Europy.

Dla Piasta był to drugi mecz ze Szwedami, pierwszy przegrał 0:3.

W bezbramkowym pojedynku na stadionie Gamla Ullevi w Göteborgu  dominował jednak Piast. Największą szansę na bramkę gliwicki klub miał w 11. minucie, gdy Gerard Badia wykonywał rzut wolny. Piłkę przejął Marcin Flis główkując w stronę bramki. Niestety, bramkarz gospodarzy obronił strzał. Tuż przed końcem pierwszej połowy strzelił, również głową, Paweł Moskwik. Też nieskutecznie.

W drugiej połowie obserwowaliśmy serię kontr obu drużyn, ale żadna nie zakończyła się bramką; podania były niedokładne i chaotyczne. Szwedzi, nieprecyzyjni i mało ruchliwi, grali o wiele gorzej niż w pierwszym meczu. Żółte kartki dostało dwóch graczy Piasta – Bukata (43') i Badia (90').

Mimo, że w drugim, rewanżowym meczu z IFK Goteborg nie udało się Piastowi strzelić gola, należy podkreślić, że zespół, w osłabionym składzie, walczył do końca i finalnie – bramki nie stracił. Niewątpliwie, pomogła w tym kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców, która zagrzewała swoją drużynę do boju głośnym i szczerym dopingiem.

Piast Gliwice wprawdzie odpadł z europejskich pucharów, ale w niedzielę (24 lipca) zmierzy się z Wisłą Płock, inaugurując ekstraklasowy sezon przed własną publicznością. Trzymamy kciuki za zwycięstwo! (pm)