Aktualności | Pewne zwycięstwo z Pyskowicami

Pewne zwycięstwo z Pyskowicami

Veröffentlicht: 02.01.2017 / Abschnitt: Sport

29 grudnia w meczu sparingowym futsalowa drużyna Piasta pokonała zespół FC Remedium Hybrydy Pyskowice 9:4. Gliwiczanie, po świątecznej przerwie, przygotowują się do kolejnych spotkań.

Zawodnicy Piasta Gliwice dominowali już od samego początku spotkania. Pierwszą bramkę dla Piasta zdobył Przemysław Dewucki, a drugiego gola kilka chwil później strzelił Robert Satora. Kolejne bramki, jeszcze przed przerwą, zdobył Michał Grzywa (z rzutu wolnego) i Mateusz Krzymiński.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Pyskowic był Marcin Brysz (zdobywca dwóch ładnych bramek). Nieźle spisał się też Michał Dubiel. Niestety przewaga drużyny z Gliwic w skutecznym ataku i niezła gra w obronie nie dała pyskowiczanom wielkiego pola manewru. Ostateczny wynik to pewne zwycięstwo Piasta 9:4.

Drużyna FC Remedium Hybrydy Pyskowice zajmuje 5. miejsce w tabeli I ligi futsalu. Piast znajduje się na trzecim miejscu w zestawieniu. Jak podkreślają trenerzy obu drużyn, sparing był doskonałą okazją do sprawdzenia możliwości graczy przed spotkaniami w nowym roku. Trener gliwiczan, Sebastian Wiewióra, testował umiejętności zwłaszcza dwóch zawodników (Tomasza Czecha i Michała Grecza), którzy przechodzili rehabilitacje w rundzie jesiennej. Szansę pokazania się dostał również Daniel Hajduk.

– Jesteśmy drużyną, która została utworzona z zawodników z trzech klubów. Wciąż się siebie uczymy. Te pół roku to było za mało, aby móc powiedzieć, że jesteśmy zgrani. Przytrafiały nam się błędy, które nie powinny mieć miejsca. Ale też graliśmy tak, jak to powinno wyglądać. Myślę, że stać nas na więcej – mówił po meczu Zbigniew Mirga, kapitan futsalowej drużyny Piasta.

Następny mecz drużyna rozegra 8 stycznia. Gliwiczanie zmierzą się z AZS Gdańsk. (pm)