Aktualności | Pewne zwycięstwo Piasta

Pewne zwycięstwo Piasta

Опубликовано: 05.03.2019 / Раздел: Sport

Doskonała passa Piasta trwa. W ostatni piątek Niebiesko-Czerwoni pokonali Śląsk Wrocław 2:0. To już trzecie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Waldemara Fornalika. Gole dla gliwickiej drużyny strzelił Piotr Parzyszek i Joel Valencia.

W związku ze śmiercią Piotra Wieczorka, wieloletniego samorządowca, sympatyka i działacza GKS Piast, piątkowy mecz miał szczególną oprawę. Przywitanie kapitanów i sędziów nastąpiło w ciszy, na cześć zmarłego wybrzmiała piosenka „You’ll never walk alone”, powyżej trybun na banerze pojawiło się zdjęcie Piotra Wieczorka, a na krzesełku w trybunie VIP spoczęła koszulka z jego nazwiskiem.

Piast od początku grał bardzo dynamicznie. Już w czwartej minucie piłka wpadła do bramki Śląska po kapitalnym strzale Piotra Parzyszka. Na drugiego gola gliwiczanie musieli czekać prawie do końca drugiej połowy. W 55. minucie Joel Valencia fenomenalnie minął bramkarza Jakuba Słowika i pewnie umieścił piłkę w siatce wrocławian.  Piast zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli. Kolejny, arcyważny bo derbowy, mecz gliwiczanie rozegrają na wyjeździe. 8 marca o godz. 18.00 Piast spotka się z Górnikiem Zabrze.