Aktualności | Pechowy sparing Piasta

Pechowy sparing Piasta

Published: 26.01.2017 / Section: Sport

Piłkarze Piasta Gliwice przegrali drugi mecz sparingowy w hiszpańskim Alicante 1:2. Ich przeciwnikiem była drużyna TSV Steinbach, występująca na co dzień w niemieckiej Lidze Regionalnej (IV poziom rozgrywkowy).

W spotkaniu z półamatroską drużyną z Niemiec, trener Radoslav Látal postawił na młodych zawodników – wystawił głównie graczy rezerwowych i juniorów. Niestety, ta taktyka nie okazała się skuteczna. Niemcy od początku dominowali na boisku i utrzymywali przewagę. Dopiero w drugiej połowie gliwiczanie zaczęli ostro atakować. Ostatnie 45 minut było niezwykle brutalne, a piłkarze obydwu drużyn, zamiast misternie konstruować akcje, często wchodzili w zwarcia i faulowali.

Pierwszy gol padł już w 3. minucie spotkania (główka Patricka Dullecka), a drugi tuż przed końcem meczu (strzelał Laurynas Kulikas). Dopiero w 90. minucie honorowego gola dla Piasta zdobył Saša Živec strzelając z rzutu wolnego. – Pomimo, że TSV Steinbach występuje na co dzień w IV lidze, był wymagającym przeciwnikiem. Nasi rywale zagrali z dużym zaangażowaniem, ale my również ich nie zlekceważyliśmy – mówił po meczu Aleksander Sopel, kapitan juniorskiej drużyny Piasta, który grał w pierwszej połowie.Potraktowaliśmy to spotkanie jako mecz ligowy, choć tak naprawdę była to jednostka treningowa. Jesteśmy trochę poobijani po tym spotkaniu, odczuliśmy agresywną grę. Żałuję, że nie udało nam się wygrać – dodał.

Niebiesko-Czerwoni już wrócili do treningów. Przygotowują się na następny mecz kontrolny, który zaplanowano na 26 stycznia. Ich przeciwnikiem będzie SC Rheindorf Altach. Piłkarze zakończą obóz szkoleniowy 30 stycznia. (pm)