Aktualności | Ostatni mecz, najwyższa wygrana!

Ostatni mecz, najwyższa wygrana!

azs

Publié: 16.02.2017 / Section: Sport

Siatkarki AZS Gliwice pokonały na własnym parkiecie zespół Karpaty Krosno 3:1. Akademiczki rozegrały swój ostatni mecz rundy zasadniczej I ligi kobiet i uzyskały najwyższy wynik w historii gliwickiej siatkówki.

Wygrana z Krosnem oznacza, że gliwiczanki zakończą rundę zasadniczą na miejscu nie gorszym niż szóste i będą grały w rozgrywkach play-off.

Siatkarki AZS bardzo wysoko wygrały pierwszego seta, w którym rozgromiły Karpaty 25:14. W drugiej odsłonie trener Karpat zarządził zmianę w składzie. Nowe zawodniczki grały niezwykle dynamicznie i pokonały podopieczne Wojciecha Czapli. Przyjezdne nie potrafiły jednak wykorzystać swojej przewagi z drugiego seta. W kolejnych odsłonach to gliwiczanki dominowały. Ostateczny wynik spotkania to 3:1 dla AZS (25:14, 14:25, 25:21, 25:21).

Akademiczki zmierzą się w play-off z drużyną WTS Solne Miasto Wieliczka. W play-off gra się tylko mecz i rewanż, a w przypadku remisu o awansie decyduje złoty set. Pierwszy mecz z WTS zostanie rozegrany 4 marca w Gliwicach o godz. 17:00. (pm)