Aktualności | Orły lepsze od Piasta

Orły lepsze od Piasta

Veröffentlicht: 08.10.2018 / Abschnitt: Sport

Futsaliści Piasta Gliwice zapewnili emocje swoim kibicom, jednak do zwycięstwa trochę zabrakło. Sobotnia potyczka z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice zakończyła się wygraną gości 4:3.

Od początku  oba zespoły dążyły do tego, by zdobyć bramkę. Jako pierwsi trafili goście, w 3. minucie piłkę do siatki posłał Andrade. Piast szybko jednak odpowiedział golem, którego strzelił Omylak. Wydawało się, że gliwiczanie pójdą za ciosem. Tymczasem w 15 minucie Nuno Barbosa przymierzył z 11 metra, zupełnie zaskakując Widucha. Po chwili goście prowadzili już 3:1. Gospodarze natychmiast odpowiedzieli celnym trafieniem Szadurskiego, który uderzył z powietrza, z pierwszej piłki.

W drugiej części spotkania gliwiczanie dążąc do wyrównania zaatakowali rywali i już po 2 minutach gry cel ten osiągnęli. Wynik na 3:3 ustanowił Jose Pepo. Przez kolejne 10 minut trwało oblężenie bramki gości, ale gliwiczanom zabrakło szczęścia i precyzji. Gościom wystarczyła akcja w 36. minucie, dzięki której strzelili czwartego gola i przechylili zwycięstwo na swoją szalę. Tak jak w poprzednim spotkaniu, tak i teraz trener Piasta Gliwice, Klaudiusz Hirsch, zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Niestety nie przełożyło się to wyrównanie i gliwiczanie musieli się pogodzić się z drugą w tym sezonie porażką.(muz/kr)