Aktualności | Niepokonani futsaliści Piasta

Niepokonani futsaliści Piasta

Veröffentlicht: 28.02.2019 / Abschnitt: Sport

Wczoraj wieczorem Piast pokonał Gattę Zduńską Wolę 5:2. Było to już szóste zwycięstwo gliwiczan w tym roku w Futsal Ekstraklasie.

Zanim rozpoczęło się spotkanie, obie drużyny i kibice minutą ciszy uczcili pamięć niedawno zmarłego
zastępcy prezydenta Gliwic - Piotra Wieczorka. Spiker przypomniał jak ogromne zasługi dla gliwickiego sportu miał były prezes Piasta. Zawodnicy gospodarzy zagrali podczas meczu z czarnymi opaskami na rękawach.

Potem rozpoczęła się zacięta walka. W 3 minucie Śmiałkowski wykorzystał gapiostwo gości i  kompletnie niepilnowany wbił prawdziwą bombę do ich bramki. W 13 minucie za sprawą Dregiera goście wyrównali. A zaraz po nim kapitalnego gola dla gospodarzy strzelił Jose Pepo. I już było 2:1 dla Piasta. W 15 minucie spotkania, wynik podwyższył mocnym uderzeniem Douglas. W drugiej połowie po dobitce piłki od rąk bramkarza, Sebastian Szadurski fantastycznie umieścił piłkę w siatce przeciwnika. Wynik ustalił Douglas, po spektakularnym strzale spod własnej bramki. W ostatnich sekundach spotkania Szypczyński zdołał jeszcze wbić gola dla Zduńskiej Woli, ale była to już bramka na otarcie łez.
Okazja na siódme zwycięstwo z rzędu drużyny niebiesko-czerowonych będzie 2 marca
 o godz. 18.00 w Bielsku- Białej. Futsaliści z Gliwic zmierzą się z Rekord Bielsko-Biała.(mw)