Aktualności | Nie wyszło w Siedlcach

Nie wyszło w Siedlcach

Опубликовано: 12.12.2016 / Раздел: Sport

Koszykarze GTK Gliwice przegrali z zawodnikami SKK Siedlce 80:85. Gliwiczanie byli skuteczni w ataku, ale słabi w rzutach wolnych.

I to właśnie przez rzuty wolne drużyna z Gliwic przegrała w Siedlcach. Zawodnicy GTK mieli jedynie 46% skuteczności w trafieniach, natomiast ich przeciwnicy niemal dwa razy więcej, bo 82%.

Początek meczu był wyrównany i zdarzało się nawet, że gliwiczanie prowadzili. Niezwykle skuteczny w ataku był Marcin Salamonik, który zdobył rekordowe 31 punktów. Niestety, wola walki i dobrze przeprowadzane akcje nie wystarczyły. Gliwiczanie na kilkanaście sekund przed końcem meczu prowadzili, ale dzięki Marcinowi Pławuckiemu, który trafił na trzy sekundy przed upływem regulaminowego czasu gry, siedlczanie doprowadzili do dogrywki.

Koszykarzy GTK pogrążyła nieskuteczność. Gdy zawodnicy SKK przestrzelili trzy kolejne rzuty i gliwiczanie stanęli przed szansą na doprowadzenie do drugiej dogrywki, Damian Pieloch niestety spudłował. Ostatecznie wygrali gospodarze pięciopunktową przewagą.

17 grudnia GTK zagra u siebie z wiceliderem zestawienia Spójnią Stargard. Będzie to ostatnie spotkanie I rundy rozgrywek. (pm)

SKK Siedlce – GTK Gliwice 85:80 po dogrywce (18:24, 21:15, 15:21, 20:14, d. 11:6)

SKK: Pławucki 12 (2x3), Szymczak 17 (1x3), Weres 12 (1x3), Król 15 (2x3), Rajewicz 10, Paul 8, Czosnowski 5 (1x3), Stefanik 4, Nędzi 2. Trener Teohar Mołłow.

GTK: Filipiak 8 (1x3), Dziemba 3, Radwański 2, Salamonik 31 (3x3), Ratajczak 8, Pieloch 17 (2x3), Zmarlak 7, Weselak 2, Jędrzejewski 1, Rutkowski 1, Podulka. Trener Paweł Turkiewicz.