Aktualności | Nie udało się z Lesznem

Nie udało się z Lesznem

Publié: 06.02.2017 / Section: Sport

Koszykarze GTK dwoili się i troili, aby wygrać na własnym parkiecie z zespołem Jamalex Polonia 1912 Leszno. Niestety gliwiczanie przegrali ten pojedynek 71:75.

Podopieczni Pawła Turkiewicza zaczęli mecz 21. kolejki 1 ligi mężczyzn dosyć ospale. Goście z Leszna bezwzględnie to wykorzystali i już od pierwszych minut spotkania dominowali na parkiecie. Pod koniec pierwszej kwarty, po celnym rzucie za trzy punkty, Jakub Koelner sprawił, że Jamalex Polonia miała już dziewięciopunktową przewagę (18:27) nad GTK. W kolejnej kwarcie gliwiczanie, dzięki Dziembie i Salomonikowi, poderwali resztę drużyny i dystans zaczął się zmniejszać. Nie na tyle jednak, by zagrozić rywalowi. Pierwsza połowa zakończyła się remisem (39:39).

W kolejnych dwóch kwartach gliwiczanie ostro atakowali, ale mieli problem ze skutecznością, zwłaszcza w rzutach z dystansu i w rzutach osobistych. Końcówka spotkania należała do gości. Przy remisie (69:69) sędzia odgwizdał przewinienie Dziemby. Faulowany Koelner trafił dwa razy. W odpowiedzi z dystansu rzucał Damian Pieloch, ale niestety niecelnie. Potem Kelner popędził pod kosz i uzyskał dla swojej drużyny kolejne punkty.

Ostateczny wynik meczu to 71:75 (16:20, 23:19, 15:19, 17:17). – Mieliśmy nadzieję, że wygramy u siebie, ale niestety nie udało się. Nie sprzyjało nam szczęście zwłaszcza  w końcówce meczu. Nie należy się jednak załamywać, tylko podnieść głowę i walczyć dalej – mówił po meczu Aleksander Filipiak, rozgrywający GTK. – Kolejny mecz musimy wygrać – dodał.

W spotkaniu z Lesznem kontuzjowany był Paweł Zmarlak. Nie jest pewne czy wystąpi w kolejnym meczu. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Aleksander Filipiak, który zdobył 13 punktów, miał 11 asyst i 3 przechwyty przy braku jakiejkolwiek straty własnej.

Następny mecz gliwiczanie zagrają w Tychach gdzie zmierzą się z tamtejszym GKS. Spotkanie zaplanowano na 11 lutego. (pm)

GTK Gliwice - Jamalex Polonia 1912 Leszno 71:75 (16:20, 23:19, 15:19, 17:17)

GTK: Filipiak 13 (1x3), Dziemba 15 (1x3), Radwański 9 (1x3), Zmarlak 3 (1x3), Ratajczak 11, Salamonik 11, Jędrzejewski 4, Weselak 3, Pieloch 2, Podulka, Rutkowski. Trener Paweł Turkiewicz.

Polonia: Kulon 2, Sanny 6 (1x3), Koelner 19 (4x3), Rostalski 4, Milczyński 3, Kiwilsza 15, Sirijatowicz 11, Stępień 10 (2x3), Trubacz 3, Malona 2, Brenk. Trener Łukasz Grudniewski.