Aktualności | Nie udało się w Kielcach

Nie udało się w Kielcach

Publié: 05.12.2016 / Section: Sport

Szczypiornistki SPR Sośnica przegrały w meczu wyjazdowym z zespołem Korony Handball Kielce (20:37). Gliwiczanki nie były faworytkami w tym spotkaniu.

Początkowo zawodniczki SPR grały jednak jak równy z równym. Po skutecznych interwencjach Karoliny Golec, skrzydłowej gliwickiego zespołu, Sośnica kontrolowała przebieg spotkania i śmiało atakowała gospodarzy. Niestety, taka sytuacja trwała mniej więcej do 7. minuty meczu.

Po serii słupków i poprzeczek gliwiczanki przegrały pierwszą połowę 9:16. Później było już tylko gorzej. – Po zmianie stron gospodynie dominowały na boisku skuteczną obroną i szybkimi kontrami sukcesywnie zwiększały przewagę. Na 15 minut przed końcem spotkania stało się jasne że dwa punkty zostaną w Kielcach. Wtedy nasz trener, Maciej Haupa, wpuścił na parkiet wszystkie juniorki – mówi Krzysztof Zieliński, prezes SPR Sośnicy.

Juniorki, a zwłaszcza Magdalena Reichel, pokazały się z bardzo dobrej strony. Niestety, było to za mało, aby skutecznie odrobić straty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 20:37.

SPR Sośnica następny mecz rozegra w sobotę (10 grudnia). Gliwiczanki zmierzą się ze szczypiornistkami KPR Ruch Chorzów. (pm)