Aktualności | Nie mogło być inaczej. Derby dla Piasta!

Nie mogło być inaczej. Derby dla Piasta!

Publié: 11.03.2019 / Section: Sport

W spotkaniu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Górnika Zabrze 2:0. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Mikkel Kirkeskov oraz Aleksandar Sedlar. František Plach w bramce Piasta był niepokonany!

Zabrzanie od początku grali w ofensywie. W 4. minucie po strzale Jimeneza piłka szczęśliwie dla Gliwiczan uderzyła w słupek. Zawodnicy Waldemara Fornalika spokojnie konstruowali swoje akcje i grali dalej uważnie w obronie. Plach popisywał się świetnymi interwencjami i nie przepuścił ani jednego z siedmiu celnych strzałów Górnika. Piast objął prowadzenie po doskonałym rzucie wolnym Mikkela Kirkeskova, który zjawiskowo umieścił piłkę w okienku bramki Chudego. Tuż przed końcem meczu Aleksandar Sedlar w 85. minucie wykorzystał rzut karny i ustalił końcowy wynik na 2:0 dla Piasta.

Wygrana przesunęła Piasta na 3. miejsce w tabeli. Następny mecz już w niedzielę 17 marca o godz. 15. 30 na stadionie przy Okrzei. Niebiesko-Czerowni zmierzą się z Miedź Legnica (mw).