Aktualności | Młodzi wspinacze z sukcesami

Młodzi wspinacze z sukcesami

Veröffentlicht: 02.08.2017 / Abschnitt: Sport

Akademia Wspinaczki GTW ma ostatnio dobrą passę. Jan Kroszka został powołany do kadry narodowej, a gliwiccy zawodnicy triumfowali w zawodach rangi pucharowej.

W 2016 roku Jan Kroszka został powołany do kadry narodowej oraz kadry Śląska w „czasówkach”, zdobył także drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w Pucharze Europy w Bolonii i brązowy medal Mistrzostw Polski, obecnie jest trzeci w klasyfikacji generalnej we wspinaczce na „czas”

Siedmiu wspinaczy zostało powołanych do kadry Śląska: Szymon Kopel, Milena Ciechanowska, Martyna Ciechanowska, Patrycja Aksman, Bartek Ciesielski, Jan Kroszka, Szymon Bochenek.

W klasyfikacji generalnej za rok 2016, aż ośmiu zawodników było w pierwszej piętnastce Pucharu Polski: 5 miejsce - Milena Ciechanowska, 7 miejsce - Martyna Ciechanowska,8 miejsce - Filip Ziemba,  8 miejsce - Jan Kroszka, 9 miejsce - Patrycja Aksman, Bartek Ciesielski- Młodziki, 12 miejsce - Szymon Kopel, 14 miejsce - Szynom Bochenek.

Trwa kolejny sezon i zawodnicy GTW, także są w czołowych piętnastkach swoich kategorii wiekowych. Milena Ciechanowska jest 2, Filip Ziemba 14, Martyna Ciechanowska 3, Patrycja Aksman 11, Jan Kroszka 3, Szymon Bochenek 12, a Piotr Bąk 15. Należy jeszcze przypomnieć dobry start w Pucharze Śląska, z którego Szymon Kopel przywiózł brązowy medal.

Akademia Wspinaczki GTW jest od lat dotowana przez Miasto Gliwice.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!