Aktualności | MIG Gliwice z pucharem!

MIG Gliwice z pucharem!

Published: 17.11.2016 / Section: Sport

Drużyna MIG Gliwice zwyciężyła w zawodach Pucharu Polski Niesłyszących w koszykówce. Koszykarze z Gliwic pokonali w finale zespół ŁKSG Łódź 55:52.

Turniej był rozgrywany 11–13 listopada w Łodzi. Wzięło w nim udział 8 drużyn. Gliwiczanie ze Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG, zanim pokonali  gospodarzy, zmierzyli się w półfinale z drużyną Wars Warszawa. MIG wygrał pewnie to spotkanie stosunkiem punktów 93:65.

Mecz finałowy z ŁKSG Łódź był niezwykle zacięty, a o końcowy wynik (55:52) koszykarze walczyli do ostatnich sekund. Poświęcenie opłaciło się. Puchar Polski, obok kolejnych trofeów (m.in. cztery mistrzostwa Polski), trafił do kolekcji zespołu z Gliwic.

Najlepszym koszykarzem zawodów został Maciej Gawryś z MIG Gliwice. Wśród pierwszej piątki najskuteczniejszych graczy znalazło się również trzech gliwiczan – Mateusz Kaczmarek, Mariusz Kwasek i Jakub Wania. Organizatorami zawodów byli: Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz ŁKSG Łódź. (pm)