Aktualności | Legia jednak lepsza od GTK

Legia jednak lepsza od GTK

Veröffentlicht: 28.11.2016 / Abschnitt: Sport

Koszykarze Legii Warszawa pokonali GTK Gliwice 78:74 w spotkaniu 12. kolejki I ligi mężczyzn.

Zespół Pawła Turkiewicza walczył dzielnie do ostatniej kwarty i mało brakowało, aby dwa punkty pojechały na Górny Śląsk. Niestety legioniści grali skuteczniej, a gliwiczanom zabrakło nieco szczęścia w ataku.

Mimo iż początek meczu był stosunkowo wyrównany, to sytuacja GTK zdecydowanie pogorszyła się pod koniec pierwszej połowy spotkania, kiedy obie drużyny dzieliło 11 punktów różnicy na korzyść Legii.

Na początku trzeciej kwarty było już coraz gorzej. Dzięki skutecznym akcjom Aleksandrowicza, Andrzejewskiego i Robaka GTK przegrywało 16 punktami. Gliwiczanie nie poddawali się i za pomocą Pawła Zmarlaka oraz Michała Jędrzejewskiego udawało im się nieco odrabiać straty, ale nie zdołali już zdobyć przewagi. Ostateczny wynik spotkania został ustalony na 78:74.

W sobotę (3 grudnia) GTK zagra u siebie z Notecią Inowrocław. (pm)

Legia Warszawa – GTK Gliwice 78:74 (17:14, 20:12, 20:21, 21:27)

Legia: Ł. Wilczek 5, Aleksandrowicz 7, Kukiełka 9, Andrzejewski 13, Jarmakowicz 5,  Linowski 16, Pacocha 12 (2x3), Robak 11 (1x3), Malewski. Trener: Piotr Bakun.

GTK: Filipak 4, Dziemba 7 (1x3), Radwański 12 (2x3), Salamonik, Ratajczak 15 (1x3), Pieloch 19 (4x3), Zmarlak 11 (1x3), Jędrzejewski 4, Rutkowski 2, Weselak. Trener: Paweł Turkiewicz.