Aktualności | King bezlitosny dla gliwiczan

King bezlitosny dla gliwiczan

Published: 19.12.2017 / Section: Sport

Wyrównana walka toczyła się tylko w pierwszej kwarcie wyjazdowego meczu GTK Gliwice z Kingiem Szczecin. Potem szczecinianie udowodnili, że seria czterech kolejnych zwycięstw nie była dziełem przypadku.

Szczecinianie już od samego początku chcieli zaznaczyć swoją dominację. Na całe szczęście GTK szybko ochłonęło po pierwszych błędach i zaczęło grać dokładniej. Gliwiczanie nie zamierzali odpuszczać i potrafili skutecznie odpowiadać na akcje gospodarzy. Dzieki temu pierwsza kwarta zakończyła się remisem (21:21).

GTK dobrze zaczęło kolejną odsłonę, ale później coś zacięło się w grze naszej drużyny . Kolejne straty i przewinienia napędzały rywala, który bezlitośnie egzekwował błędy gliwiczan. Zdobycz punktowa szybko zacżęła rosnąć. Po przerwie było już zdecydowanie gorzej. Dyspozycja GTK w niczym nie przypominała tej z pierwszych 20 minut gry. King mocno odskoczył na kilkanaście punktów. Złapał wiatr w żagle i w ataku wychodziło mu praktycznie wszystko. Trener gliwiczan próbował reagować zmianami, ale te nie przynosiły oczekiwanego efektu. GTK grało w ataku bez pomysłu, brakowało egzekucji. W pewnym momencie stało się jasne, iż w tym meczu emocji już nie będzie.

Gospodarze nie mieli jednak dość. Początek czwartej odsłony zdecydowanie należał do nich i zanosiło się na prawdziwy pogrom. Na całe szczęście dla gliwiczan, im bliżej końca meczu, tym obrona Kinga pozwalała na więcej. To oznaczało mniej rzutów pod presją rywala i dzięki temu gliwiczanie stopniowo zaczęli dystans zmniejszać. Ostatecznie szczecinianie wygrali 87:65.

W sobotę GTK zagra ponownie na wyjeździe. Rywalem gliwiczan będzie Trefl Sopot. Początek meczu w Trójmieście - godz. 17.00.