Aktualności | Kanonada bramek w Katowicach!

Kanonada bramek w Katowicach!

Опубликовано: 21.11.2016 / Раздел: Sport

Piast Gliwice pokonał AZS UŚ Katowice aż 5:0 w 8. kolejce spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana gliwiczan w tym sezonie.

Cóż to było za spotkanie! Mecz został okrzyknięty przez komentatorów najlepszym wyjazdowym pojedynkiem futsalowego Piasta od początku sezonu. Podopieczni Sebastiana Wiewióry rozgromili gospodarzy, strzelając pięć goli i nie tracąc przy tym ani jednego.

Aż dwie bramki zdobył dla Piasta Paweł Barański, po jednej Przemysław Dewucki, Zbigniew Mirga i Taras Tarasewicz, który dobił katowiczan w 35. minucie, ustalając ostateczny wynik spotkania na 5:0.

Piast praktycznie nie miał słabych stron. Grał bardzo dobrze w obronie, w ataku był nie do zatrzymania, popełniał nieliczne błędy, które szybko naprawiał.

Zespół AZS UŚ Katowice dopiero w 5. minucie stworzył pierwszą niebezpieczną sytuację, ale dzięki dobrej dyspozycji Łukasza Groszaka strzał został pewnie obroniony. Podobnie było w 15. minucie i tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, kiedy z ostrego kąta strzelał Marcin Minkus. Niestety piłka musnęła jedynie boczną siatkę i katowiczanie nadal byli bez punktu. Do końca spotkania nie udało się gościom wypracować skutecznych ataków na bramkę Groszaka.

Dzięki wygranej Piast umocnił się na wysokim 3. miejscu w tabeli. Następny mecz gliwiczanie rozegrają 27 listopada. Zmierzą się wtedy z Clearex Chorzów. (pm)