Aktualności | Hokeistki Kolejarza Wicemistrzyniami Polski!

Hokeistki Kolejarza Wicemistrzyniami Polski!

Publié: 02.03.2015 / Section: Sport

W sobotę, 28 lutego, zawodniczki Kolejarza Gliwice zdobyły na Halowych Mistrzostwach Polski w hokeju na trawie srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Polski.

To największe jak dotąd osiągnięcie gliwickich hokeistek. Po dość wyrównanym finale KKS Kolejarz Gliwice zdobył drugie miejsce, natomiast tytuł mistrzowski przypadł drużynie AZS Politechnika Poznańska. Anna Lipka, zawodniczka Kolejarza, otrzymała dodatkowo nagrodę indywidualną, przyznawaną najlepszym zawodniczkom turnieju finałowego. Skład drużyny Wicemistrzyń Polski 2015: Natalia Kwiatkowska, Nicole Chruszcz, Wiktoria Jaros, Martyna Kwiatkowska, Karolina Soczalska, Magdalena Fudalewska, Maria Śniegórska, Anna Lipka, Julia Medoń, Sandra Tatarczuk, Patrycja Sęk oraz Aleksandra Dymińska. Trenerami drużyny są Janusz Micał i Andrzej Micał.

Chociaż w ostatnich latach największe sukcesy Kolejarza Gliwice należą głównie do dziewczyn, nie można zapomnieć o ostatnim sukcesie chłopców, którzy wywalczyli tytuł Wicemistrza Śląska. Chłopcy o mistrzostwo Polski walczyć będą w najbliższy weekend (7-8 marca), w finałach Halowych Mistrzostw Polski w Gąsawie.   Skład drużyny Wicemistrzostw Śląska 2015: Kamil Wołoszyn, Grzegorz Gruszka, Przemysław Sochan , Sebastian Karwala, Braian Mosur, Patryk Muskała, Michał Lange, Oskar Zieliński, Damian Proszowski, Javier Carton-Wrębel, Patryk Kłos. Trenerem drużyny jest Zdzisław Żabiałowicz.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (źródło: KKS Kolejarz Gliwice)